Парафінова емульсія знаходить своє застосування переважно у лісопереробній промисловості. Вона входить до складу захисного покриття, завдяки якому дерево не просочується вологою та захищається від набухання.
Також слід зазначити, що завдяки гладкому покриттю зникає необхідність у шліфуванні поверхонь, а підвищення міцності вихідного виробу рахунок емульсії відображає універсальність її функцій. Цей матеріал має певні особливості, серед яких:
- велика якість гидрофобизации дерева рахунок малого розміру твердих частинок, що становить 1 мікрон;
- відбувається якісне розчинення в смолах, основою яких є карбамід та меламін;
- більш простий, а також ефективний метод застосування у порівнянні з іншими парафінованими матеріалами, оскільки емульсія знаходиться в рідкому стані вже за кімнатної температури;
- зберігання у звичайній температурі (5-40 градусів, розплав парафіну у складі – понад 80 градусів), що дозволить розташовувати їх у складах й у житлових приміщеннях;
- виключення витрати при транспортуванні емульсії;
- вогнестійкість матеріалу, що дозволяє не боятися за збереження здоров’я працівників.
На вигляд ця субстанція рідка, що має білий колір із вмістом парафіну близько 60%. Тривалість зберігання становить понад півроку.
На основі численних досліджень було виявлено відмінну властивість під час змішування з водою. Всередині отриманого розчину тверді частинки емульсії перебували на рівній відстані одна від одної, що призводило до підвищених технологічних властивостей у процесі виробництва, її рівномірності нанесення та помірної витрати.